Jak vkládat popis cesty

  • Pokud jste to ještě neudělali, projděte si nejprve několik již vložených cest.
  • Snažte se cestu popsat tak, aby to ostatním co nejvíce pomohlo. Jiné informace (jaké jste měli počasí, s kým jste cestu šli a podobně, vynechejte).
  • Vkládejte vždy popis jen jedné ferraty. Pokud je vhodné (nebo nutné) spojit dvě nebo více ferrat, napište do sestupu prvé ferraty pouze "viz Jméno druhé ferraty" a jako dobu sestupu uveďte 0. U nástupu druhé ferraty napište "viz Jméno prvé ferraty" a nulovou dobu. Pokud má nástup nebo sestup více variant, uveďte popis, čas a převýšení vámi preferované varianty a do popisné části napište něco ve smyslu "Případně lze vystoupit/sestoupit též tudy a tudy, sestup je pak o x min./hod. delší/kratší".
  • Nedělejte "skromné frajery" - snažte se náročnost, délku a nebezpečí popsat co nejobjektivněji, pokud jste na vážkách, raději se přikloňte k náročnějšímu ohodnocení cesty - lepší pokud někdo bude zklamaný, že cesta nebyla tak dobrodružná jak čekal, než kdyby se zranil nebo zahynul, protože čekal méně náročnou cestu.
  • Při hodnocení ferraty vycházejte z tabulky hodnocení, pokud váš průvodce uvádí jen třístupňové hodnocení (lehké, těžké/velmi těžké), pětistupňové nechejte nevyplněné. Pokud váš průvodce uvádí naopak jen pětistupňové hodnocení (lehké, těžké/velmi těžké), třístupňové vyplňte podle převodní tabulky.
  • Pokud si v některé nabídce nevyberete z přednastavených hodnot a zvolíte volbu "jiné", do zprávy editorovi napište co jste chtěli vybrat, ale nemohli (např. název pohoří, státu, knihu). U knihy uveďte i autora, rok vydání a nakladatele (případně bude-li to možné i jazyk, originální název, stručný popis, ISBN a odkaz na nakladatele)
  • Popis cesty by měl být, kromě popisných položek (parking, nástup, ferrata, sestup) pokud možno co nejvíce nadnárodní, protože web se automaticky překládá do více jazyků. Pokud se někde nemůžete vyhnout českému slovu a jde o zásadní údaj, napište do závorky slovo ještě anglicky.
  • Je nezbytné vyplnit podtržené položky, ostatní vyplňujte jen tehdy, pokud příslušný údaj víte, jinak nikoliv.
  • K cestě můžete přidat i několik obrázků či plánků. Nahrávaný obrázek musí být ve formátu JPG, max 400x400 pixelů, do velikosti 60 KB.

Formátování textu

Samotný text popisu cesty je možné i formátovat, aby byl lépe čitelný. K formátování se použijí symboly podobné HTML uzavřené mezi hranaté závorky. Pokud se formátuje oblast textu, končí se stejným symbolem s předřazeným lomítkem, konkrétně:

Tučný text

[B]Tučný[/B] text.
Výsledek: Tučný text.

Kurziva

[I]Kurzivový[/I] text.
Výsledek: Kurzivový text.

Hypertextový odkaz

Hypertextový [REF]:http://samotný_odkaz[CAPTION]odkaz[/REF] na jinou stránku.
Výsledek: Hypertextový odkaz na jinou stránku.

Samotný odkaz je buďto přímo číslo cesty (při zobrazení cesty je v adrese stránky za slovem id=) nebo část názvu cesty (např. "Cornetto"). Text za "CAPTION" je text, který se zobrazí modře podtržený a lze na něj kliknout. Do sekce caption lze ještě přidat ikonku odkazu pomocí symbolu [GLINK].
Odkaz na cestu[REF]Cornetto[CAPTION]Monte Cornetto[/REF][GLINK].
Výsledek: Odkaz na cestu Monte Cornetto.

Upozornění: Publikované informace mohou přes veškerou snahu o správnost obsahovat chyby či nepřesnosti, jejich využití je na vaše nebezpečí. Články jsou chráněny dle autorského práva a nelze je v jakékoliv formě šířit bez svolení autora a provozovatele serveru.